Jakie są zalety powietrznych pomp ciepła?

 

Powietrzne pompy ciepła mają ogromną ilość zalet: od oszczędności, przez łatwość montażu i użytkowania, aż po fakt, iż są przyjazne dla środowiska.

⚫Niskie koszty montażu: powietrzne pompy ciepła są zdecydowanie tańsze i prostsze w montażu niż np pompy gruntowe lub kocioł gazowy.
⚫Oszczędności: wybierając rozwiązanie w postaci powietrznych pomp ciepła możemy znacząco obniżyć koszty ogrzewania budynku oraz wody. Co więcej, stawiając na połączenie pomp z instalacją fotowoltaiczną, możemy dodatkowo zaoszczędzić także na kosztach energii elektrycznej. Dodatkowo, instalacja pompy ciepła podnosi wartość nieruchomości.
⚫Komfort użytkowania: powietrzne pompy ciepła są nie tylko proste i komfortowe w obsłudze – nie jest wymagane tutaj uzupełnianie opału i rozpalanie urządzenia, czy jego gruntowne czyszczenie.
⚫Ekologia: stawiając na rozwiązanie w postaci powietrznych pomp ciepła mamy możliwość znaczącego obniżenia emisji dwutlenku węgla do atmosfery.
⚫Efektywność: nowoczesna technologia pozwala na efektywną i wydajną pracę powietrznych pomp ciepła także w wysokich i niskich temperaturach. Dzięki temu uśredniona wydajność jest największa właśnie w przypadku pomp powietrznych.
⚫Chłodzenie: powietrzne pompy ciepła mogą posiadać dodatkowy tryb pracy odwróconej, dzięki czemu umożliwiają one chłodzenie pomieszczeń w upalne dni. Przynosi to dodatkowe oszczędności związane z klimatyzacją.

Zapraszamy

Jesteśmy do Państwa dyspozycji serdecznie zapraszamy do współpracy!

AGREGATY POLSKA tel. (061) 665 66 04 fax (061) 665 66 13 biuro@agregatypolska.pl
ul. Obornicka 258a, 60-650 Poznań
Formularz kontaktowy
Szybki kontakt!
+
Wyślij!